Makkelijke Diners

Het enige voordeel van de voorbij vliegende tijden/weken is dat het ons dichterbij brengt …

The one benefit of the times/weeks flying by are that it brings us nearer to Spring and getting the vaccine! I like the scent of Spring within the mornings, brings again many recollections 💕

I had leftover grated Hellim/cheddar/dried mint combine from batch cooking the opposite day, and puff pastry that wanted utilizing, so it actually was a no brainer to make these Hellimli/peynirli püf böreği (puff pastry) to go together with a cup of tea, and so they did the job very properly!

Have an awesome weekend no matter you’re doing! 🥳

gerelateerde artikelen

19 Opmerkingen

  1. Wow… these look wonderful Nev!!! And yes, bring on the vaccine and Spring and normal life! We’re all desperate aren’t we….

  2. ARKADAŞLAR OKUMANIZI RİCA EDERİM, bir Kadın olarak yanlış anlaşılmak istemiyorum covid-19 sebebiyle bu zor süreçte maddi olarak çok zor durumdaydım bundan bir kaç gün önce Instagramda dolaşırken sponsorlu reklamı olan bir sayfa gördüm kendilerine güvenmekten başka çarem yoktu çünkü icra borçlarım vardı ve güvenmek zorunda kaldım benden kupon ücreti istediler bende son paramı onlara verdim bana bir gecede küsüratları haricinde 30bin TL para kazandırdılar Allah kendilerinden razı olsun benim gibi zor durumda olan arkadaşlar görsün diye bunu paylaşmak istedim.
    Gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz.
    @_erdem.kucuk_724
    Telefon ; 05360204962

Terug naar boven knop
nl_NLDutch