Easy Dinners

The only good thing about the days/weeks flying by are that it brings us closer …

The only good thing about the days/weeks flying by are that it brings us closer to Spring and getting the vaccine! I love the smell of Spring in the mornings, brings back many memories 💕

I had leftover grated Hellim/cheddar/dried mint mix from batch cooking the other day, and puff pastry that needed using, so it really was a no brainer to make these Hellimli/peynirli püf böreği (puff pastry) to go with a cup of tea, and they did the job very nicely!

Have a great weekend whatever you are doing! 🥳

Related Articles

19 Comments

  1. Wow… these look wonderful Nev!!! And yes, bring on the vaccine and Spring and normal life! We’re all desperate aren’t we….

  2. ARKADAŞLAR OKUMANIZI RİCA EDERİM, bir Kadın olarak yanlış anlaşılmak istemiyorum covid-19 sebebiyle bu zor süreçte maddi olarak çok zor durumdaydım bundan bir kaç gün önce Instagramda dolaşırken sponsorlu reklamı olan bir sayfa gördüm kendilerine güvenmekten başka çarem yoktu çünkü icra borçlarım vardı ve güvenmek zorunda kaldım benden kupon ücreti istediler bende son paramı onlara verdim bana bir gecede küsüratları haricinde 30bin TL para kazandırdılar Allah kendilerinden razı olsun benim gibi zor durumda olan arkadaşlar görsün diye bunu paylaşmak istedim.
    Gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz.
    @_erdem.kucuk_724
    Telefon ; 05360204962

Back to top button